07 Ocak 2018

Sarıkamış Harekatı 103. Yıl Dönümünde

Sarıkamış Harekatı 103. Yıl Dönümünde

Sarıkamış Harekâtı’nın 103. yıl dönümünde, “Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı”, Yüzlerce Gencin katılımlarıyla düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tarafından 81 İl’de “Gençlik Şühedanın İzinde” sloganıyla “Sarıkamış Şehitlerini Anma” Programı Kırşehir’de yüzlerce gencin katılımlarıyla düzenlendi.

Cacabey Gençlik Merkezimiz tarafından organize edilen yürüyüş, Cacabey Meydanında bulunan gençlere atkı, bere, eldiven ile meyve suyu ve kek dağıtımının ardından başladı. Yüzlerce gencimizin katıldığı yürüyüşte 100 metrelik dev Türk bayrağı açıldı. Yürüyüş güzergahı boyunca gençler tarafından “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Vatan Sana Canım Feda”, Tekbirlerle nidaları ile Cadde ve Sokaklarda sesleri yankılanarak Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliğine kadar yüründü.

Şehitlikteki program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Aziz Şehitlerimiz anısına duaların okunmasının ardından günün anlam ve öneminin belirlendiği konuşmayı Jandarma Binbaşı Musa ATAR gerçekleştirdi.

“Gençlik Şühedanın İzinde” sloganıyla “Sarıkamış Şehitlerini Anma” Programına Vali Yardımcımız Sayın Bünyamin YILDIZ, Belediye Başkan Yardımcısı Emre ŞAHİNCİ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Emre ASLAN, İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Albay Orhan EKEMEN, KYK İl Müdürü Faruk ŞAHİN, Uzmanlar Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Arif SAYLAM, Muharip Gaziler Derneği Başkanı, Şehit Aileleri Derneği Başkanı, kurum müdürleri, amirleri ve personelleri ile çok sayıda gençler ve vatandaşlarımız katıldı.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ